Беременность

02.06.2014

Неприємність під назвою токсикоз

Токсикоз – один із найнеприємніших моментів вагітності. Ним страждає кожна друга майбутня матуся. Саме він досить часто затьмарює всі радощі перших місяців вагітності і не дає насолодитись сповна цим станом.


Для мене токсикоз – це було найгірше і найтяжче за всі 9 місяців. Саме через нього я боялась другої вагітності, настільки він мене вимучив.


Почався вже на перших тижнях і не покидав до самих пологів. Правда проявлявся в різній інтенсивності в різний період. Спочатку лише трішки нудило від різких запахів. Вже з тижня восьмого - один раз в день обов'язково була рвота, нудило постійно. До того ж не лише від запахів, але від самого вигляду їжі. Іноді, навіть від думки про неї. При цьому в животі постійне відчуття голоду. До обіду організм не приймав їжи взагалі, як не старалась і що не пробувала. Від постійної рвоти і напруження почались болі в животі. За перші три місяці я не те що не набрала вагу, а навпаки схудла на три кілограми. І відновила вагу лише коли пішов п'ятий місяць.


На роботі був завал. Їхати досить таки далеко, всю дорогу я не витримала жодного разу. Почала їздити тролейбусом, там менше вловлювались аромати туалетної води, одеколонів і частіше поступались місцем. Проїжджала я максимум п'ять зупинок, а далі дві-три зупинки ішла пішки. Але добратись це було пів біди, ще потрібно було витримати там пів дня. Я працювала в школі)


Мусила проситись на лікарняний, бо на роботі не встигала добігти до вбиральні (добре що ті кілька разів випали на урок і нікого не було в коридорах)


Друга вагітність виявилась легшою в цьому плані. Тоншило лише до тижня 20. Далі бувало лише зрідка.


Помітила, що легше проходив день, якщо ранок проспати. Якщо вставала в 11-12 годині, то токсикоз міг і не проявлятись взагалі.


В дорозі виручали м'ятні цукерки або жуйка.


Десь на місяці п'ятому стало трохи легше. Нудило лише вранці, рвота лишилась, але лише один раз вдень, після цього могла спокійно їсти. А ввечері прокидався звірський апетит. Смаки дуже змінювались. Схотілось копченої риби. Пішли в магазин купили цілий кілограм, хоч здавалась що ще мало, але поки дійшли додому вже навіть запах не подобався, так і не з'їла ні кусочка. На наступний день те ж саме повторюється з морською капустою. І так майже щодня. Не знаю як тільки чоловік мене витримав.


Дві наступні вагітності в цьому плані були легші. Нудило менше і лише перші три місяці. Дуже рада що все це позаду і я можу насолоджуватись своїми дітками.


Тож бажаю і вам усім, майбутнім матусям, лише приємних відчуттів під час вагітності та легких пологів.


Автор: Тетяна Неласа - специально для Родительского клуба "Здоровый ребенок"

Возврат к списку


Только зарегистрированный пользователь может оставлять комментарии. Войти или зарегистрироваться