Беременность

04.06.2014

Знову вагітна, а на руках вже є маленька дитина?

Знову вагітна, а на руках вже є маленька дитинаНапевне кожна жінка, яка маючи вже маленьку дитину, дізнається про нову вагітність впадає в паніку. Як виносити дитину, коли вже є на ручках одна? Як бути з грудним вигодовуванням? Як справлятися з двома дітками? Або як можна любити ще одну, іншу дитину, так як цю? Ці, та безліч інших питань, першими постають у майбутньої матусі.


Але не все так страшно і складно як здається, головне прийняти цю новину і позитивно віднестись до того, що в твоєму пузику знову зародилось нове життя.


До появи ще однієї дитини потрібно починати готуватися як самій, так і підготувати старшого малюка. Розкажіть йому, що скоро і в нього буде братик чи сестричка, що вони будуть найкращими друзями, будуть разом гратися. В такому віці дитині ще тяжко зрозуміти зі слів про що ви розповідаєте, то ж якщо у вашому оточенні є вагітні та новонароджені дітки показуйте це наочно.


Звичайно, життя після народження ще однієї дитини зміниться кардинально, тому щоб це пройшло легше відрегулюйте свій режим. Нехай ваш малюк знає, коли потрібно спати, коли гуляти, а коли їсти. Постарайтесь до народження виховати в ньому самостійність. Якщо спав разом з вами – привчайте спати в ліжечку. Учіть гратися самому, не боятися лишитись одному в кімнаті. Залишайте на кілька годин із бабусею чи іншими родичами. Поступово малюк відвикне від постійної близькості із вами та легше перенесе розлуку. Адже коли прийде пора їхати до пологового, треба буде десь лишити дитину.


Постарайтесь привчити малюка до горшка, навчити самостійно їсти, одягатися, взуватися. Попробуйте гуляти без коляски. Спочатку у своєму дворі, а пізніше поступово пробуйте відходити далі. Нехай звикає ходити пішки, адже невдовзі коляску прийдеться віддати меншому малюку.


Як бути із грудним вигодовуванням, якщо ви ще досі годуєте? Про це краще поговорити як із своїм гінекологом, так і з педіатром. Якщо ви себе добре почуваєте та молока вистачає більш за все вам запропонують годувати й далі. Головне, щоб ви не перевтомлювались через годування і цей процес для вас і для малюка приносив лише позитивні емоції. Деякі мами і після народження годують обох діток. Але обов'язково вам потрібне корисне правильне харчування щодня. Адже тепер ваш організм повинен збагачувати корисними елементами усіх трьох. Відпочивайте по можливості частіше. Тому що для гарно настрою мамі потрібно виспатись.


Знову вагітна, а на руках вже є маленька дитинаПотурбуйтесь про безпеку старшої дитини заздалегідь. Адже з появою маленького ви не зможете контролювати кожен її крок. То ж, щоб бути спокійним коли старший вийде з кімнати під час годування меншого і не буде в полі вашого зору, прийміть все небезпечне з місць, куди він може дістати. Приберіть в недоступні місця всі ножі, ножиці, побутову хімію, медикаменти, поставте заглушки на розетки, блокатори на двері та шухляди.


Продумайте, чим зможете займати старшого в той час коли потрібно займатись з маленьким. Підготуйте книжечки, розмальовки, вивчайте пісеньки, які потім разом будете співати братику чи сестричці.


Проводьте побільше часу втрьох: мама, старша дитинка і майбутній братик чи сестричка. Розповідайте як ви будете любити їх обох, спілкуйтесь із «пузожителем», нехай старший гладить, цілує і розмовляє з ним також. Це зблизить їх ще до народження.


І пам'ятайте, що після народження ще однієї дитинки ви будете вдвічі щасливіші. Адже, не дивлячись на всі труднощі та турботи, діти наповнюють наше життя щастям та радістю.


Автор: Людмила Самойлова - специально для Родительского клуба "Здоровый ребенок"

Возврат к списку


Только зарегистрированный пользователь может оставлять комментарии. Войти или зарегистрироваться