Беременность

05.06.2014

Чим зайнятися в декреті

Чим зайнятися в декретіКожна вагітна жінка з нетерпінням чекає 30 тижнів – дату, коли вона піде в декретну відпустку. Проте відпочивши кілька днів, починає сумувати і шукати собі якесь цікаве заняття. Я пропоную вам кілька способів із власного досвіду. Тож чим зайнятися в декреті? 


Ремонт. Як давно б ви не робили ремонт у власному помешканні, впевнена, що вам захочеться щось змінити. Уважно роздивіться все навколо і визначтеся із масштабом робіт.


Можливо це буде капітальний ремонт або просто генеральне прибирання. Можливо ви захочете переклеїти шпалери або щось підфарбувати, а можливо просто пересунути меблі. Постарайтесь впоратися до 36 тижнів, щоб повернувшись із пологового, ви не переживали, чи висохла фарба на підлозі і чи не відпали шпалери. 


Присвятіть час собіПрисвятіть час собі. Впевнена, що у вас знайдеться купа справ, які ви давно хотіли зробити, але не вистачало часу. Сходіть на виставку, в музей чи театр, поливіться нові фільми, почитайте цікаві книги. Запишіться в салон краси, зробіть нову зачіску та інші дозволені вагітним процедури. Багато гуляйте, відпочивайте і робіть все те, що приносить вам задоволення. Повірте, якщо ви не зробите цього у наступні 10 тижнів, то подібна нагода може бути не скоро, можливо взагалі ніколи… 


Присвятіть час дитині. Ваш малюк активно рухається у животику і ви з легкістю розумієте, що йому подобається, а що ні. Розмовляйте з дитинкою, читайте їй вголос, прослуховуйте разом класичну музику і ту, що вам обом подобається. А ще обов»язково гладьте животик і перестукуйтеся із ним. 


Робимо вибір щодо пологів. Саме час визначитися із місцем, де ви будете народжувати, обрати лікаря, акушерку, дитячу медсестру, які будуть вам допомагати. А по можливості і консультанта з лактації. 


ШопінгШопінг. Пройдіться по дитячим магазинам. Краще по тим, до яких ви можете дійти пішки. Прогулянки на свіжому повітрі дуже корисні. Не спішіть скуповувати все підряд, уважно вивчайте асортимент, ціни, не соромтеся задати цілу купу питань продавцю-консультанту. Якщо вам сподобалася якась річ, ви запросто зможете повернутися до магазину через 1-2 жні і купити її. Якщо ви з якихось причин не хочете чи боїтеся купувати дитячі речі до пологів, візьміть із собою чоловіка, маму чи подругу і покажіть їм товар, що сподобався. Щойно ви народите – вони куплять все необхідне.


Займіться творчістю. У багатьох вагітних виникає бажання зробити щось для майбутньої дитини: зв´язати шкарпетки чи пінетки, пошити розвиваючий килимок, зробити іграшку. Навіть, якщо ви ніколи не робили нічого подібного – експериментуйте! Можливо вам захочеться спробувати себе у миловарінні, квілінгу чи пошитті оберегів. 


Підготовка до пологівПідготовка до пологів. Не важливо що це буде, курси у жіночій консультації, перегляд відеороликів з інтернету, читання книг чи досвід знайомих подруг. Головне, щоб ви знайшли відповіді на всі запитання які вас цікавлять. Зберіть необхідні речі. Обов´язково спитайте у свого лікаря, які медикаменти і речі потрібно взяти із собою. Залежно від лікарні, яку ви оберете, список може відрізнятися. А також не забудьте про те, що вам не вкаже жоден лікар, але взяти необхідно, наприклад фотоаппарат, мобільний телефон, відеокамеру і зарядні пристрої, речі індивідуального користування (зубна щітка, паста, розчіска, мило, необхідна косметика), зручний домашній одяг і взуття. 


Якщо залишився вільний час, то можете сходити до найближчого відділення соціального захисту і дізнатися, які документи для отримання державної допомоги на дитину вам необхідно пред´явити. Можливо деякі з них ви можете отримати наперед. Відкрийте рахунок у банку. Повірте, чим більше справ ви вирішите до народження дитини, тим менше клопоту вам доведеться зазнати потім.


Автор: Таня Бондаренко - специально для Родительского клуба "Здоровый ребенок"

Возврат к списку


Только зарегистрированный пользователь может оставлять комментарии. Войти или зарегистрироваться