Роды

02.06.2014

Кожні наступні пологи легші за попередні: міф чи реальність. (із власного досвіду)

Від часу нашого знайомства з чоловіком планували двох діток:хлопчика і дівчинку з невеликою різницею у віці. Та сталось так, що Бог послав нам ще й третю. Тож тепер маємо трьох ангелочків - погодків, які радують нас щодня своїми посмішками та досягненнями.


Скажу відразу, що легких пологів не буває взагалі, чи це перші чи десяті. Діти з'являються на світ в муках. Просто декому щастить родити швидше і швидше про це забути, побачивши своє довгоочікуване немовлятко.


Мої перші пологи були дуже тяжкими. Схватки почались ще ввечері, але не сильні. То ж ніч я з перебоями проспала дома. В шостій ранку зрозуміла, що потрібно збиратись. О восьмій були вже в лікарні із схватками кожні чотири хвилини. Десь ще до обіду я могла терпіти біль, стрибала на м'ячику, ходили з чоловіком в душ, висіла на шведській стінці. А далі почались схватки такої сили і періодичності, що я впала в непритомність . Схватки посилювались, але потуг не було. Сам процес родів пам'ятаю дуже смутно, лише білі халати круг мене і чоловікова рука на чолі. Опритомніла я лише коли поклали на живіт донечку.


Коли донечці не було ще й року взнала, що знову вагітна. Страх перед тяжкими пологами не покидав мене всю вагітність. Але, нащастя, це було не порівняти. Переношувала я вже другий тиждень , то ж положили в лікарню. Відкриття було вже на 3 см, але ніяких ознак близьких пологів ще не було. Так як було багатоводдя і великий плід, вирішили не чекати і пробили води. Це була перша година дня. Я зі страхом дивилась на годинник і молилась, щоб родити хоч до опівночі. Через пів годинки приїхав чоловік. А ще через дві ми вже тримали на ручках нашого козака, який родився з вагою 4.330кг. Не знаю, чи це я просто вже була більш підготовлена і знала чого саме від мене хочуть лікарі, чи це було закладено природою, але роди були значно легші. Якщо першу я родила (сам процес потуг і народження) більше як три години, то сина змогла вже родити за три потуги, що зайняло хвилин 10. При цьому я ще встигала пошуткувати з лікарями.


Пройшло ще трохи більше року. Я стала потрохи забувати весь той біль і страх пологів, коли взнала що вагітна втретє. Я впала в депресію: знову вагітність з двома дітьми на руках і знову пологи!!! До того ж говорять, що кожна наступна дитинка тяжча за попередню, то ж у мене третя має бути мінімум 4.500. Як її родити!? Проте вагітність протікала без ускладнень. В ЖК я з'являлась раз на два місяці, частіше не виходило. До зазначеної дати пологів залишалось два тижні. Ми гуляли з дітьми на вулиці, коли зрозуміла, що відійшли води. Прийшли додому,прийняла душ, покормила дітей, провірила чи все складене в пакет для лікарні і поїхали. До цього часу я зберігала спокій і схватки були помірної сили. А коли приїхали до пологового я вже не могла сама вилізти на кушетку. Коли перевели в родзал, мені здавалось, що вже почались потуги, але ніхто з персоналу не вірив, бо від часу коли відійшли води пройшло трохи більше години. Так ще десь пів години мене ніхто не слухав. Привезли апарат ЕКГ і я нарешті викарабкалась на те ліжко. Але ніякої кардіограми ніхто не писав, бо вже було видно голівку. Лікаря не дочекались, акушерка сама ледь встигла одіти рукавички і прийняла пологи. Ось так на світ з'явилась ще одна наша донечка.


Тож вислів про те, що кожні наступні пологи легші за попередні для мене справдився. Хоча тут, можливо, відіграла свою роль і маленька різниця в часі. Але те, що наступна дитина народжується із більшою вагою від попередньої не справдилось: перша – 3.810, друга – 4.330, а третя – 4.000кг. А ще скажу так, що з кожною вагітністю схватки болючіші і довше скорочується матка та із більшими болями. Проте все це ніщо в порівнянні із щастям яке нам дарують наші дітки. То ж народжуйте і не бійтесь нічого.


Автор: Людмила Самойлова - специально для Родительского клуба "Здоровый ребенок"

Возврат к списку


Только зарегистрированный пользователь может оставлять комментарии. Войти или зарегистрироваться