Роды

Зустріч з донечкою 02.06.2014

Зустріч з донечкою

Ось ти і прийшла у цей світ. Така маленька, беззахисна та така вже нам рідна і любима донечка. Перше слово, промовлене до тебе, це – Сонечко, адже своєю появою ти відразу перетворила наше сіре буденне життя на сонячне свято.


 Чула, що деякі матусі не відразу сприймають свого малюка. Дуже рада, що потрапила в сімейний пологовий, де практикують спільне перебування матері та дитини. Адже перші дві години життя – найважливіший час для малюка та мами: в цей час встановлюється зв'язок між матір'ю та дитиною, який допомагає їм взаємодіяти усе подальше життя, а у матері народжується безумовна любов до свого малюка, завдяки якій вона розуміє його з першого погляду. У нас все вийшло чудово. Моя любов до тебе безмежна. Ти лежиш у мене на грудях, така чудна: голівка сплюснулась і стала довга, спинка покрита легеньким пушком, личко ще має синюватий відтінок після перенесеного навантаження. Я навіть уявити собі не могла, що дітки народжуються саме ТАКИМИ.


 Я щаслива - нарешті стала мамою чудової дівчинки. Але водночас на серці великий страх. Як справлятися з такою маленькою істотою, такою безпомічною. Розумію, що ти повністю залежиш від мене. І від того, як я буду турбуватись та доглядати за тобою, залежить твоє здоров'я і благополуччя. Від цього стає ще більш страшно. Ці маленькі рученятка рухаються ще так хаотично, маленький ротик щось там прицмокує. Ти відкриваєш оченята і дивишся на мене пильно-пильно. Чомусь говорять, що в перші дні дитинка нічого не бачить. Та я знаю, що ти добре бачиш моє лице, дивишся в мої очі і шукаєш там теплоти та любові. Я обіцяю тобі, моя донечко, що в цьому ти ніколи не відчуватимеш недостатку.


Ну ось, ти вже оговталась від пережитого і трошки відпочила. Тепер ти напевне шукаєш цицю, так енергійно повзеш вверх по мені. Звичайно, я годуватиму тебе лише грудним молочком, адже це так важливо для твого здоров'я. Тож починаю, з допомогою акушерочки, прикладати тебе до груді. Спочатку ти лише облизуєш її, але за кілька хвилин уже вправно посмоктуєш перші краплинки молозива. Воно буде твоєю їжею в перші місяці життя, оберігатиме тебе від інфекцій та даватиме всі поживні речовини, потрібні тобі для здоров'я та росту. Це таке щастя – годувати СВОЮ донечку СВОЇМ молочком.


Ти вже посмоктала одну і другу грудь і тихенько задрімала. Я можу знову любуватись тобою. Голівка вже трішки округлилась, щічки порожевіли, у тебе «музикальні» довгі пальчики і шикарний манікюр, а волоссячко довге та чорне-чорне. Так і хочеться цілувати тебе у тім'ячко. Та вже пора важитись та мірятись. Тебе забрали від мене і ти кричиш, сильно та голосно. Напевне будеш співачкою. Ого, наміряли аж 3,910кг та 53 см. Кажуть, що майже богатирка. Але для мене ти така крихітка. Вже оглянули педіатри – ти чудова, здорова дівчинка, лише трішки в очках крововилив, але запевнили, що це не страшно і за кілька тижнів все зійде.


Ось тебе вже оділи в чистенький гарненький одяг і ми готові до першої в твоєму житті подорожі, дороги з родзалу до палати.


Мамі в поміч у догляді за немовлятком.


Багато жінок бояться іти в декретну відпустку і продовжують працювати до самих пологів. Вони не хочуть сидіти дома, адже не знають чим зайнятися у цей час. Повірте, роботи у майбутніх матусь досить таки немало. По перше, звичайно, не забуваємо про відпочинок, це як сон, так і прогулянки на свіжому повітрі.


Автор: Людмила Самойлова - специально для Родительского клуба "Здоровый ребенок"

Возврат к списку


Только зарегистрированный пользователь может оставлять комментарии. Войти или зарегистрироваться