Роды

02.06.2014

Якщо дитина засиділася… Власний досвід

Кожна жінка точно знає свою імовірну дату пологів. Насправді ж мало кому щастить народити саме в цей день. Зазвичай дата коливається в межах 2 тижнів, як в меншу, так і в більшу сторону. Акушери всього світу розраховують дату пологів за формулою: перший день останньої менструації + 9 місяців + 7 днів.


Наприклад, якщо останні місячні перед вагітністю у вас почалися 26 лютого, то додаємо 9 місяців – 26 листопада, додаємо ще 7 днів і отримуємо 3 грудня.


Проте ця формула ідеальна для жінок, які мали регулярний менструальний цикл тривалістю 28 днів і зачаття відбулося в середині, тобто на 14 день. Якщо ж до вагітності у вас були порушення, або ваш цикл складав 31 і більше днів, то цілком імовірно, що зачаття відбулося пізніше, тобто не на 14 день, а наприклад 20.


Як наслідок – подовження терміну вагітності. Часто ж буває так, що імовірні терміни вагітності поставлені жінці по останній менструації, по першому огляду при відвідування жіночої консультації і по УЗД не співпадають. Зазвичай вони мало різняться і нічого страшного у цьому немає. Причин переношування вагітності дуже багато. Я не буду їх перечисляти. З´ясувати насправді переношена ваша вагітність чи просто продовжена справа лікарів. Отож, якщо ви переходжуєте встановлену вам дату пологів більше 7 днів, краще звернутися за консультацією. Не бійтеся, вас не стануть терміново класти у лікарню і викликати пологи. Скоріш за все вас оглянуть, назначать додаткові методи обстеження і вже тільки потім скажуть вирок.


Особисто мене, на 42 тижні лікар потрогав за живіт і повідомив: матка тонізується, народиш десь за 3 дні. Після чого спокійнісінько відпустив додому. На той момент я почувалася як контейнер для виношування, а свою дитину уже починала сприймати, як паразита, що живе у середині мого тіла, доставляє купу неприємних відчуттів і ніяк не хоче із мене вилазити. Навіть думала про те, що залишуся вагітною назавжди, можливо мене навіть заберуть в лабораторію для дослідів… Отож я не могла спокійно чекати ще аж три дні, тому вирішила скористатися «народними способами». Я їла гостру (перчену) їжу, але окрім посилення печії не отримала нічого. Я прийняла горячу ванну, але окрім задишки і добре розпареної шкіри не отримала нічого.


Я вирішила пройтися 2-3 км пішки, але для мене, як людини, що живе у маленькому містечку, де маршрутки ходять 1 раз на годину, це не стало важким фізичним навантаженням. Я ходила в магазин за покупками і сама приносила їх додому. Я розсипала на підлогу коробку сірників і нахилялася за кожним із них окремо, разів по 5 підряд. Я навіть спробувала танцювати і стрибати під ритмічну музику.


Не знаю, може комусь, хто всю вагітність боявся поворухнутися і лишній раз зробити зарядку, подібні вправи допомагають народити, але не мені. Секс – він приніс задоволення, але аж ніяк не пришвидшив дату пологів. Врешті-решт, коли у мене почалися перейми, слабкі і нерегулярні, я не могла повірити, що справді народжу. Я була впевнена, що це так звані «тренувальні» перейми. Коли ж сумнівів уже майже не було і ми поїхали в лікарню, то виявилося, що у мене відкриття 8 см. Весь персонал дивувався, чому я, як першородка, так пізно приїхала… Я народила через 2,5 години, хоча планувала, що це буде через 12-16 годин. У терміні вагітності 41 тиждень і 5 днів народилася моя донечка. Саме через 3 дні, як і запевнив мене дільничний лікар.


Пологи пройшли легко і швидко. Педіатр, яка оглядала дитину, сказала, що вона абсолютно здорова, без будь-яких ознак переношеності. Отож, як то кажуть, всьому свій час. Проте, бувають і інші випадки. Лікарям доводиться констатувати той факт, що дитинка дійсно переношена. Плацента і пуповина уже не справляються із необхідними функціями. Кістки черепа дитини стають міцнішими, а сам малюк починає недоотримувати необхідні йому кисень і поживні речовини. Насправді таких випадків дуже мало. Навіть якщо ви потрапите в їх число – не панікуйте. Лікарі точно знають, що потрібно робити в подібних ситуаціях. 

Возврат к списку


Только зарегистрированный пользователь может оставлять комментарии. Войти или зарегистрироваться