Детки

02.06.2014

Який прикорм обрати?

Якщо вік вашої дитини наближається до 6 місяців, то все частіше ви задумуєтесь про те, з чого і коли саме почати перший прикорм. На мою думку подібної інформації вдосталь як в мережі інтернет, так і в спеціальних журналах для батьків. Додатково вас проконсультує ще і ваш дільничний педіатр. Я ж хочу поговорити про інше, де саме ви братиме їжу для прикорму.


Почнемо з овочів.


Дуже добре, якщо ваша дитина народилася наприкінці осені чи зимою, тобто до моменту знайомства з овочами ви матимете різномаїття свіжих кабачків, капусти, шпинату, гарбузів, моркви, пастернаку прямо з грядки. Ви сміливо можете використовувати овочі із власного городу або привезені вашою бабусею із дачі чи села. Тут ви на 100% будете впевнені, що даєте дитині найкраще. Також можна брати/купувати овочі у знайомих. А от овочі з базару, тим паче із стихійного, від продавця, якого ви бачите перший раз у житті краще не купувати, якби вас не запевняли, що все вирощене без пестицидів і не оброблене жодними хімікатами. Якщо прикорм доведеться давати зимою чи весною, то краще потурбуватися про нього раніше. Зараз майже у кожному домі є чудові морозильні камери, які збережуть максимум вітамінів і користі у заморожених овочах. Проте заморожувати варто тільки ті овочі, яким ви довіряєте. Ну і не забуваємо про дитяче харчування у баночках. Особисто я не вважаю його їжею на кожен день, проте його зручно брати із собою в подорожі, на прогулянки, та і взагалі мати під рукою на всяк випадок, раптом у вас не буде змоги приготувати дитині їжу. Варто обрати виробника із достатньо відомим ім´ям, зазвичай вони дотримуються як світових, там і своїх внутрішніх стандартів виробництва.


Каші.


Якщо вибираючи овочі варто віддати перевагу натуральним і щойно з грядки, то при виборі каші краще взяти упаковку в магазині чи аптеці. Оскільки мало хто з нас їсть свою, вирощену на власному полі кукурудзу, гречку чи рис, то мені зовсім не зрозуміти тих мам, які купують звичайну «дорослу» крупу у магазині, перетирають її через кавомолку і варять дітям. Можливо так дешевше, але аж ніяк не корисніше. В будь-якому разі, кашка для немовляти має бути спеціальною, корисною і легко готуватися.


Сухі каші – найкращий варіант.


Молокопродукти.


Молоко – це не зовсім підходяща їжа для малят до 1 року, тому про нього і не говоримо.


Кефір, творог, йогурт і сметана для дитини мають бути найвищої якості і безпеки. Тому при їх виборі у вас 2 варіанти. Всі молочні продукти ви робите самостійно з молока власної корови/кози, або купуєте їх у одних і тих самих людей, яких ви добре знаєте і чия тварина точно здорова.


Другий варіант – готові магазинні дитячі молочні продукти, на яких вказано серію, виробника, умови зберігання та термін придатності. Пам´ятайте, що неякісні молочні продукти стоять на першому місці серед причин виникнення кишкових інфекцій у дітей 1 року життя.


Не забуваємо і про пиття. Компоти, морси, соки, узвари, кисіль готуємо дітям першого року життя із свіжих або заморожених фруктів і ягід, які обираємо за тим же принципом, що і овочі. Добре також мати під рукою трав´яні чи фруктові чаї у гранулах, зазвичай вони продаються у банках-тубусах, які можна використовувати протягом 3 місяців після відкриття. Ну і покупні соки. Але не звичайні, їх можна вживати дітям від 3 років, а саме ті, на яких вказано що їх можна вживати з певного віку немовляти. 

Возврат к списку


Только зарегистрированный пользователь может оставлять комментарии. Войти или зарегистрироваться