Детки

02.06.2014

Перші уроки творчості

Перші уроки творчостіВаш малюк навчився повзати, сидіти, стояти або навіть ходити? Ви вже починаєте задумуватися над першим знайомством із творчістю? З чого ж почати?


Малювання


Почніть із пальчикових фарб. Дайте дитині баночки, нехай пограється, поперекладає із руки в руку, поставить одна на одну, порозкидає. Спостерігайте за грою. Коли інтерес почне згасати ? відкрийте одну-дві баночки. Опустіть свій палець у фарбу і поставте відбиток на папері. Дитина буде у захваті. Хтось одразу засуне і свою ручку у фарбу, а хтось, як моя дочка, опускатиме повторно Вашу руку. Будьте готові до того, що у фарбі буде все, тому вдягніть дитину у старий одяг і захистіть цінні Вам речі (шпалери, штори, килими).


Малюйте їжею і напоями. Якби обережно Ви не годували дитину, але стіл, а інколи і підлога, будуть заляпані кашею, супом, пюрешками і соками. Не спішіть прибирати, дайте можливість малюку порозмазувати пальчиками, похлопати долонями, попльоскатися. Із власного досвіду знаю, що прибирання і прання від цього значно не побільшає, а от настрій у дитини точно підійметься.


Трошки пізніше у хід підуть олівці, фломастери, крейда, звичайні кулькові ручки


Ліпка


Знаючи користь ліпки для дрібної моторики рук і розвитку мовлення, я постійно пропонувала доньці ігри з пластиліном і солоним тістом. Я ліпила колобків, розтягувала, мняла у руках, крутила ковбаски, проте ніяк не могла зацікавити доньку.


Одного разу ми з мамою (бабусею Софійки) ліпили чи то пельмені, чи то вареники. Дитина спостерігала за нами, а потім підійшла і попросила «дай». Ось так ми подружилися з ліпкою. Ліпимо пельмені ? вона пальчиком робить дірочки для фаршу. Ліпимо вареники ? пробує і собі зліпити.


Крупи


На дитячому столику із бортиками розсипаємо дрібну крупу (манка, рис, гречка, сечка), проводимо по ній пальчиками і таким чином малюємо. Якщо немає такого столика, підійде широка сковорідка чи противень для духовки.


Можна зробити заготовку, намазати її клеєм, а дитина нехай посипле однією або різними крупами. Вийде гарна саморобка.


Трошки старші дітки можуть не просто посипати клей, а викладати по одній крупні крупи (квасоля, горох, макарони).


Аплікація


Почніть із самого простого. Виріжте із журналів, брошур, старих дитячих книжок різноманітні зображення. Намазуйте клеєм-олівцем самостійно, а дитина нехай приклеює до паперу. Потім можете і малечі дозволити намазувати клеєм. Також, знайомлячи дитину з аплікацією можна використовувати уже готові наліпки, стікери, папір-самоклейку.


Грайтеся, фантазуйте, придумуйте нові способи творчості, не замикайтеся на стереотипах! Ось побачите, зовсім скоро ви будете дивуватися новоствореними шедеврами вашої дитини і пишатися ними.

 

Мама: Таня Бондаренко

Возврат к списку


Только зарегистрированный пользователь может оставлять комментарии. Войти или зарегистрироваться