Детки

02.06.2014

Розвиваючий мобіль своїми руками

Мобіль - це одна з найперших іграшок дитини. Майже кожному новонародженому батьки кріплять до ліжечка дугу, на якій висять різноманітні звірятка чи фігурки. Зазвичай мобілі оснащені звуковим супроводом, тобто грають спокійні мелодії, які заколисують малюка. Іграшки, які повільно рухаються у полі зору дитини, допомагають їй фокусувати погляд і спостерігати за ними. Згодом дитина почне тягнутися до нього ручками, адже неодмінно захоче потрогати.Мобіль принесе користь не тільки малюку, але і мамі. Він на деякий час може відволікти дитину, захопити її яскравими кольорами і приємною музикою, а значить мама матиме 10-15 хвилин часу, щоб зробити необхідні справи.


Зараз асортимент мобілей досить великий. Можна вибрати на будь-який смак і кошт. Саме так зробили і ми, коли купили іграшку своїй першій дитині, і не пошкодували. Дійсно зручна і потрібна річ. Проте, коли донька почала доставати до іграшок на дузі, ми їх не зняли... Тому на даний момент у нас залишилася дуга і музичний механізм, а що на них підвішувати? От я і вирішила зробити мобіль для другої дитини своїми руками, а заодно подарувати нове життя непотрібним речам. Я вважаю, що будь-яка іграшка, зроблена маминими руками однозначне нестиме у собі тепло і енергетику, а значить буде не тільки розвагою, а ще й оберегом.


Для виготовлення ііграшки я вирішила використати народні мотиви і зробити щось на кшалт ляльки-мотанки. За бажанням іграшки можна сплести спицями чи крючком, пошити із тканини, склеїти із паперу. Мені знадобилися конопляні нитки, металевий круг (від розбитої кришки на кастрюлю), клей ПВА, різнокольорові стрічки, лист картону.


Металевий круг по-трошки намазуємо клеєм і обгортаємо ниткою, потім знову, аж поки не заклеїмо увесь.


На лист картону шириною приблизно 15 см намотуємо конопляну нитку. Одну намотку робимо 20 разів, а другу 15, потім вони стануть тілом і ручками наших ляльок відповідно. За допомогою коротких відрізів нитки, зав"язуємо вузлики і формуємо голову, долоні і тулуб ляльки. Прикрашаємо за допомогою стрічки зав"язаної хрест-навхрест. Таких ляльок робимо 6 штук, за бажанням можна 4 чи 8. Кріпимо їх до уже готового круга і підчеплюємо до дуги. Не обов"язково вішати іграшки на однаковій відстані. Підвішені на різній висоті вони теж не погано виглядають.


Ось і готовий мобіль. Якщо у вас не має дуги чи звукового механізму від старого\зламаного мобіля, то можна виготовити подібні кріплення самостійно. Як саме, нехай вам підкаж чоловік.


 А ось наш саморобний мобіль в дії. Демонструє старша донечка


Автор: Таня Бондаренко - специально для Родительского клуба "Здоровый ребенок"

Возврат к списку


Только зарегистрированный пользователь может оставлять комментарии. Войти или зарегистрироваться