Детки

02.06.2014

Софійка: п´ятий місяць

Ось тобі і виповнилося 5 місяців. Ти вже добре вмієш перевертатися зі спинки на животика і навпаки. Пробуєш повзти, піджимаєш ніжки, як жабка, і тягнешся до того, що тебе зацікавило. Уже добре береш ручками іграшки і коли дають і сама. Можеш перекладати їх з однієї ручки до іншої, можеш тримати одну іграшку двома руками або різні іграшки в різних ручках. Ти тепер постійно лежиш на підлозі, бо залишати тебе на дивані ризиковано – можеш полетіти вниз.


Ми уже давали тобі пити яблучний сік, чорносливовий відвар і водичку з поїльника. Ти трошки поп’єш, а в основному гризеш поїльник. Ти дуже полюбляєш банани, хватаєшся ручками і за банан і за шкурку і тягнеш у рота. Ще ти гризла бублика, аж прицмокувала. Коли ти сидиш на руках у мене чи у татка, то їсти з тобою не можливо. Ти хватаєшся за тарілку, ганяєш її, як шайбу по всьому столу, запихаєш туди свої пальці. Також лізеш у чашку з гарячим чаєм. Хватаєшся і не відпускаєш, а якщо все-таки її забирають, то сердишся. Коли чай не дуже гарячий, ми даємо тобі чашку і тоді ти її гризеш, а якщо щось попадає у ротика, то одразу випльовуєш.


Ти тепер купаєшся у великій ванні, щодня, окрім дня щеплення. Напівсидиш на підставці, як бариня, і спостерігаєш, як тече водичка із крану. Потім ти плаваєш, відштовхуєшся від бортика ванни, пускаєш хвилі, пробуєш сама гребти руками.


Вдома ти знаходитися не любиш, хочеш весь час бути на вулиці, весь денний сон спиш на вулиці у затінку. Ще на початку місяця, коли похолодало і йшов дощ, я мусила брати кенгуру і парасольку і гуляти з тобою під дощем, бо вдома ти репетувала. Не знаю, чим вже тебе так заворожили, але ти дуже-дуже любиш дивитися на курей. Можеш хвилин 15-20 за ними спостерігати. Ми тобі показуємо і собачок, і котика, і пташечок, і різноманітні квіточки, але кури – твій фаворит.


Їздити у колясці ти не любиш, але з задоволенням гуляєш у мами на руках, тому кудись далеко від дому ми ходимо у крайніх випадках. Мені вже набридло пхати однією рукою коляску, а другою тримати тебе. До того ж ти уже не лежиш, а весь час пнешся, хочеш встати.


Нещодавно до нас у гості приходив Нікітка, йому було 6 місяців. Ми вас разом перевдягали. Ото ви були кумедні: лізли ручками одне до одного, торкалися, гладили за головку. Нікітка почав показувати свої вміння у перевертанні зі спини на живіт, ти подивилася на нього оцінюючим поглядом і брик – сама перевернулася, типу бачиш, не один ти умієш таке робити, я теж профі!


Ти вже їздиш у літній колясці, а твій татко катав тебе у рюкзаку-кенгуру на мопеді і велосипеді. Ти дуже любиш посміхатися, посміхаєшся майже всім, але мамі і татку по особливому, а ще ти любиш реготати, якщо повторювати якесь слово кілька разів підряд. Ти постійно пускаєш слюні, дмеш із них бульки, а коли їх витирають, ти моментально надуваєш нові, при цьому кажучи БББББе або БББББі, наче кудись їдеш.

Автор: Таня Бондаренко - специально для Родительского клуба "Здоровый ребенок"

Возврат к списку


Только зарегистрированный пользователь может оставлять комментарии. Войти или зарегистрироваться