Детки

02.06.2014

Тренеруємо пам'ять, згадуючи день, що минув

Для нас, дорослих, дні летять швидко. Прокинулись, приготували сніданок, нагодували дітей, сходили на прогулянку, зайшли в магазин/аптеку/пошту, знову нагодували, вклали спати, поприбирали, попрали, приготували їсти, пішли на вечірню прогулянку, повечеряли, покупали і вклали спати. І так кожного дня. Лиш іноді трапляється щось, що робить попередній день не схожим на наступний. У дитинстві ж все навпаки. День до вечора триває так довго, а цікавих подій, нових зустрічей і веселих пригод так багато!


Ось, наприклад, наш день. Зранку вантажівка привезла пісок для пісочниці. По дорозі в магазин ми зустріли коника, який їв травичку. А в саду спостерігали за мурашками/хрущами/бджолами. Вдень ходили на дитячий майданчик, каталися на гірках і качелях, а ще познайомилися з новою подружкою. Ввечері у гості завітала бабуся і принесла смакоту (йогурт, банан, цукерку).


Пізно ввечері, під час купання або безпосередньо перед сном, ми починаємо згадувати день, що минув. Я ставлю донечці прості питання: «Куди ми сьогодні ходили?», «Кого бачили?», «Хто приходив у гості?», «Що купили у магазині?», «Що робили на майданчику?» і багато інших. Софійка ще тільки вчиться розмовляти, тому розказати словами про пригоди минулого дня їй не дуже вдається, ось тут на допомогу приходить і міміка, і жести, і навіть танці. Все це супроводжується короткими, але досить зрозумілими коментарями, типу «гав-гав», «ам-ам», «коть-коть». Ми всі дуже любимо ці моменти, адже доня дуже емоційно, з найменшими подробицями, намагається відтворити важливі події сьогоднішнього дня. За нею дуже цікаво спостерігати. Кожен наступний день приносить нові зустрічі, знайомства, пригоди і кожного разу ми згадуємо щось нове і щось дуже важливе. Зазвичай такі моменти тривають 10-15 хвилин, тобто займають зовсім не багато часу.


Проте вони дуже корисні. По-перше, таким чином ми тренуємо пам'ять. По-друге, розвиваємо мовлення, а також артистизм, емоційність і співпереживання. По-третє, це весела гра і корисне проведення часу всією родиною. Ми начебто підбиваємо підсумки минулого дня, аналізуємо що встигли зробити і що ні, а також плануємо свій наступний день.  Відгук на йогурт кисломолочний із яблуком і чорницями.

Возврат к списку


Только зарегистрированный пользователь может оставлять комментарии. Войти или зарегистрироваться