Детки

03.06.2014

Як ми навчилися їсти самостійно

Як навчити дитину їсти самостійноМоя донечка почала їсти самостійно в 1рік 2місяці! Чесно кажучи, я ніколи не думала, що це станеться так рано.


Особливих зусиль ніяких не прикладала. У нас все вийшло само собою, ось так:


Доня дуже багато часу проводила у мене на руках, я навіть їла тримаючи її на колінах. Перша цікавість до їжі у неї виникла десь у 5 місяців. Вона пробувала забирати у мене ложку і лізти руками у тарілку. У 6 місяців доня спробувала свій перший прикорм із дитячої ложки. Коли кількість прикорму збільшилася настільки, що займала достатньо місця на тарілці, я купила їй дитячу мисочку на присосках і з цікавими малюнками на бортиках. Вона із задоволенням залазила руками у тарілку і ретельно вивчала її вміст (консистенцію, колір, температуру, смак). Моя мама одного разу побачивши цю картину почала мене сварити, мовляв дитина миє руки у тарілці. Дійсно, весь стіл, стілець, підлога, та й вся Софійка із ніг до голови була у їжі, проте дитині було цікаво і я не заважала їй.


Ми намагалися сідати за стіл усією сім’єю, щоб доня бачила, як потрібно їсти. Трошки пізніше вона забирала у мене ложку і пробувала нею щось місити у мисці, іноді ложка падала на підлогу. Щоб не мити по 2-3 рази ложку, я почала брати до столу кілька чайних ложок. Однією годувала малечу, а іншими вона гралася.


Десь у 8-9 місяців доня самостійно брала з тарілки невеличкі шматочки їжі (банан, яблуко, макарони, риба, фарш, хліб) і з легкістю та умінням відправляла їх до рота.


Досить часто нам доводилося їсти із однієї тарілки, бо інакше не вдавалося нагодувати ні доньку, ні самій поїсти. Тоді ми «гралися» годуючи одна одну. Я годувала Софійку, а вона – мене. Звичайно, уся їжа, яка була у її ложці, розсипалася по дорозі до мого роту, проте ложка все-таки досягала цілі,  потрапляла мені в рот. Згодом донечкина ручка ставала вправнішою і я навіть почала наїдатися. Паралельно вона пробувала направляти ложку до свого ротика.


Перша вдала спроба їсти самостійно відбулася аж після року. Я насипала доні супу, поклала ложку і за чимось відвернулася. А коли повернулася, то побачила, що вона сама набирає в ложку супчик, несе її до рота, а лівою ручкою притримує знизу, щоб усе не висипалося. Я стояла затамувавши подих і не вірила своїм очам. Моя донька самостійно їла з ложки. Правда більшість їжі все-таки опинилася на столі, підлозі і одязі, але це було величезне досягнення для маленької ручки.


Звичайно, вона ще не може, а іноді і не хоче, самостійно з’їсти ложкою повну тарілку їжі, тоді я їй допомагаю. З кожним днем вона їсть швидше, а ложку тримає вправніше.


Моя порада для батьків буде така: не заставляйте своїх дітей їсти і дозволяйте їм «лазити руками» у тарілці. Це допомагає їм у пізнанні і швидше привчає до дорослої їжі.

Возврат к списку


Только зарегистрированный пользователь может оставлять комментарии. Войти или зарегистрироваться