Детки

02.06.2014

Небезпечний світ навколо або знайомимо дитину з небезпечностями

Небезпечний світ навколо або знайомимо дитину з небезпечностямиВи 24 години на добу стежите за безпекою своєї дитини, та дзвінок телефону, раптовий прихід гостя чи сигнал мікрохвильовки відволікли Вас. Всього кілька секунд… а малеча вже порізалася, подряпалася, впала, обпеклася чи її хтось вкусив??? Знайома ситуація? Звичайно, можна посилити нагляд, картати себе за те, що Ви невідповідальні, а можна познайомити дитину з небезпечностями… Тільки як це зробити правильно, адже жодного разу не зустрівшись із небезпекою, дитина просто не зрозуміє слова «гостре», «колюче», «гаряче», «небезпечне».


Ось кілька прикладів із нашого життя. Якось я спостерігала таку картину. Моя донечка Софійка потягнула домашнього кота за хвоста, а він її подряпав.  Сльози, плач, мамині обійми… Та через деякий час картина повторилася знову. Зрозумівши, що це може тривати як завгодно довго, вирішила допомогти. Заспокоївши доньку, я взяла її за ручку, підвела до котика, погладила його по спинці, показала як треба гладити, розказала, що він хороший. Пояснила, що тянучи за хвоста, доня робить тварині боляче і котик сердиться. Не знаю, чи зрозуміла вона зміст моїх слів, але спробувала погладити котика. Почувши, що він замурчав, Софійка була у захваті, аж затанцювала на місці. Так вони і подружилися. Правда ще кілька разів доня пробувала потягнути кота за хвоста, але робила це обережно, перевіряючи чи дійсно котику не подобається.


Знайомство з колючим. На новий рік ми ставили вдома ялинку. Не штучну і не маленьку, а справжню велику лісову красуню. Побачивши її доня рвонула вперед. Я зупинила її на півдорозі, підвела до ялинки і розказала, що вона колюча. Обережно доторкнулася до донеччиної ручки колючками і легенько її вколола. Знову Софійка провела кілька експериментів, щоб переконатися в тому, що ялинка дійсно колюча з усіх сторон і не тільки у маминих руках. На всяк випадок ми вирішили прикрасити ялинку іграшками, що не б’ються і не вішати цукерок, щоб не спокушати малечу. Зелена красуня простояла майже цілий місяць в оселі, а наші гості тільки дивувалися. Потім аналогічно проходило знайомство із спицями і крючком для в’язання, ножицями, гвіздками і навіть ножем.


Знайомство з гарячим.  Забігаючи наперед скажу, що я не обпікала дитині руки чи ноги. З початком опалювального сезону я зрозуміла, що є небезпека опіків. Тільки от як пояснити дитині значення слова «гаряче»? Вирішила провести маленький експеримент. Дістала із холодильника холодний пакунок і дала торкнутися, а потім торкнулися теплої чашки з чаєм. Далі потрогали інший холодний пакунок, а потім гарячу батарею. Весь час розказувала, що одне холодне, а інше – гаряче, а головне небезпечне! З часом, коли я бачила, що доня підходить до розігрітої духовки, вогнища чи ще чогось гарячого, то одразу казала «гаряче». Звичайно, малу це не зупиняло, але підходила вона спокійно, обережно простягала ручку і переконавшись, що дійсно гаряче відходила назад.


Знайомство з комахами з приходом тепла було просто необхідне. Як і всі діти, моя доня обожнює спостерігати за різними комахами. Їй подобається, як сонечко повзе по пальчику, а хрущ, підкинутий вверх, розкриває крильця. Проте, я точно знаю, що укуси бджіл чи мурашок їй не сподобаються. Тільки як це пояснити? Донечка сама знайшла спосіб. Спостерігаючи за жучками на подвір’ї, вона взяла одного в руку і одразу викинула. Не знаю, що то був за жук і що він їй зробив, але тепер будь-яку комашку доня бере в руку, тільки після мене, отримавши мою згоду.


Усі діти – маленькі дослідники і експериментатори. Ми можемо ховати від них ножі, ножиці, сірники, закупорювати розетки і дверці шаф, за 10 метрів не підпускати  до тварин і небезпечних рослин. Хочемо ми того чи ні, але рано чи пізно вони все-одно познайомляться з небезпечними речами, які їх оточують. Може колись раптово, а може у вибраний вами час, під вашим пильним наглядом, спокійно, обережно, без криків і без сліз. Звичайно, це не означає, що ви можете втратити пильність і розкидати по оселі небезпечні речі, просто наступного разу, коли задзвонить телефон, раптово прийде гість, чи подасть сигнал мікрохвильова пічка, у вашої дитини буде набагато менше шансів порізатися, подряпатися, впасти, обпектися чи бути укушеною.

Возврат к списку


Только зарегистрированный пользователь может оставлять комментарии. Войти или зарегистрироваться